Flashplayer sorununuz var.

WCS Hakkında

WCS Uluslararası Kalite Belgelendirme WCS TRK 2005 yılında kuruldu. Kuruluş 2005 olmakla birlikte WCS Ltd. Şirketinin belgelendirme hizmetleri kapsamında Türkiye ve Azerbaycan da ki geçmişi 8 yıllık bir süreye yayılmaktadır. WCS TRK, İngiltere’deki merkez ofisinin sahip olduğu UKAS akreditasyonu vasıtası ile Türkiye belgelendirme sektöründe yoğun ve başarılı bir çalışmaya imza atmıştır. WCS TRK Ltd. özellikle ISO Guide 62 ve 66 ya göre sistem belgelendirme yapmak üzere yapılandırılmış olmakla birlikte Prosedürleri ve sistem dokümantasyonu WCS TRK nın sistem belgelendirme, Ürün Belgelendirme, Hizmet Belgelendirme, Personel Belgelendirme konularında da faaliyet göstermesi için yapılandırılmıştır. WCS TRK nın hizmetleri herkese açıktır ve her hangi bir şekilde sınırlandırılmamıştır. WCS TRK faaliyetlerini uluslar arası kuruluşların belirlediği klavuzlardaki kurallara uygun olarak gerçekleştirmektedir. Şirketleşmeden önce temsilcilik ve UKAS akreditasyonlu belgelendirme hizmetlerini uzun süre devam ettirmiş ve 2005 yılında şirketleşerek ve bünyesine TSE de uzun yıllar sistem, ürün ve hizmet belgelendirme faaliyetlerini yürütmüş ve yönetmiş yöneticileri alarak gelecekte yapacağı başarılı faaliyetlerin kaynak ve altyapısını tamamlamıştır. Bu amaçlardan bir tanesi de TÜRKAK akreditasyonlu belgelendirme faaliyetlerini yürütmek şeklinde belirlemiştir.

Şirket Yapısı ve Ortakları – İştirakleri Hakkında Bilgi Training

WCS TRK Uluslarası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. nin ortakları ve payları aşağıdaki gibidir.

%51 ortaklık payı World Certification Services Ltd.

%49 Payı Ali Çelik

şeklindedir. Bunlardan;

World Certification Services Ltd.

İngiltere, Liverpool kentinde 1993 ylında kurulmuş olan limited şirket statüsünde bir şirkettir ve faaliyetlerini Türkiye ile birlikte pek çok denizaşırı ülkede UKAS akreditasyonuna bağılı olarak sürdürmektedir. Bu kuruluş ve faaliyetleri ile ilgili bilgi http://www.ukas.org/  veya http://www.world-cert.co.uk/  web adreslerinden alınabilir.

Ali Çelik, Motor Teknikeri, 2006 yılına kadar KDM kalite Danışmanlık Eğitim Ltd. Şti. Uzman ve yöneticisi olarak görev yapmıştır. WCS TRK ortağı ve yönetimine görev alması ile KDM deki hisselerini devretmiştir. WCS TRK da ofis yöneticisi ve denetçi olarak görev yapmaktadır. WCS TRK daki ortaklığı ve çalışması dışında her hangi bir ticari faaliyeti yoktur.

Bununla birlikte WCS TRK Uluslar arası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. belgelendirme yaptığı ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve diğer standartlarda verilen şartlara duyulan güvenden dolayı her hangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Bu standartlara göre yapılan belgelendirmelerden oluşacak her hangi bir zarardan dolayı sorumlu olmayacağını beyan etmektedir. WCS TRK tarafından yapılacak olan belgelendirme tedarikçinin veya her hangi bir ilgili tarafın üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini yok etmez.


WCS; Türkiye başta olmak üzere Kafkaslarda, Balkan ülkelerinde ve Kıbrıs adası çoğrafi bölgerinde faaliyet göstermektedir.


İletişim Bilgileri

Telefon :0212 665 88 12

Faks     :0212 665 88 18

e-mail : bilgi@wcs.com.tr

web: www.wcs.com.tr

 

BELGELENDİRME KURUMSAL
www.wcs.com.tr © WCS TRK Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.
Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Yolu Caddesi No:3 "My Office 212" B Blok 8.Kat No:131 Güneşli-Bağcılar/İstanbul
Tel:0212 665 88 12 - 0212 709 13 23 Fax: 0212 665 88 18